Sieci LAN

Sieć lokalna LAN (ang. Local Area Network) jest siecią o małej rozległości i rozmiarze porównywalnym do poziomu jednego budynku lub kliku budynków, które są w niedużej odległości od siebie.

W ten sposób można połączyć komputery i urządzenia biurowe w jedną wspólną sieć, gdzie możliwa jest wymiana informacji, współdzielenie plików i drukarek, wysyłanie wiadomości lub podłączenie całej lokalizacji do sieci Internet.
Budowa takiej sieci może się opierać o: medium przewodowe (światłowód lub przewód miedziany) lub medium bezprzewodowe (popularny standard IEEE 802.11). W firmie DsP Systems  wykonywane są sieci w obu technologiach lub, co staje się coraz popularniejsze, w opcji hybrydowej (częściowo w obsługiwanej firmie jest sieć bezprzewodowa i przewodowa).

Dzięki współpracy z firmą remontowo-budowlaną zapewniony jest profesjonalny montaż okablowania i potrzebnego osprzętu. Jeżeli zajdzie taka ewentualność, na życzenie klienta, instalacja może zostać ukryta w ścianach, podłodze lub podwieszanym suficie.

Firma DsP Systems duży nacisk kładzie na odpowiednie bezpieczeństwo sieci, tak by było ono zgodne z wymaganiami na rynku. Cała konfiguracja jest przeprowadzana po konsultacji i po określeniu wymagań klienta (przede wszystkim mając na uwadze sieci wirtualne). Obowiązkowo w firmie jest wprowadzana odpowiednia polityka bezpieczeństwa, a na życzenie klienta może zostać przeprowadzone szkolenie pracowników.

Dodatkowo DsP Systems przeprowadza nadzór oraz profesjonalną administrację nad sieciami oraz serwerami.

Na każdym etapie wykonania i realizacji firma DsP Systems dokłada wszelkich starań w udzieleniu pełnego wsparcia, które dotyczy wyboru określonych rozwiązań sieciowych. Wedle zasady zawsze są przedstawiane rozwiązania optymalne (gdzie w pierwszej kolejności liczy się wydajność oraz jakość sprzętu) lub rozwiązania ekonomiczne, które ograniczają koszty. Ceny zależą w szczególności od: rozmiaru sieci, użytych technologii i jakości osprzętu. Po otrzymaniu zapytania ofertowego, przeprowadzane jest rozpoznanie i w zależności od wymagań wykonywany jest szczegółowy kosztorys.

[su_service icon=”icon: sitemap”]Opis usługi[/su_service]

 

[su_highlight background=”#99daff”]

Zapewniamy:[/su_highlight]

  • Projekt Sieci dostosowany do przyszłej rozbudowy
  • Dobór urządzeń sieciowych spełniający obecne zapotrzebowanie i szybka możliwość rozbudowy
  • Wykonanie instalacji technicznej ( kable szafy krosownice punkty dystrybucyjne ) dobór serwerów i urządzeń zabezpieczających